نحوه نگهداری صحیح لباسشویی

نگهداری اصولی لباس شویی

ما امروز در راستای افزایش آگاهی نسبت به نگهداری و مراقبت  لباسشویی در این مقاله به راهکارهای مراقبت و نگهداری از ماشین لباسشویی خود میپردازیم .

حفظ نظافت دستگاهماشین های لباسشویی، خودشان هم نیاز به نظافت دارند. این کار باعث از بین رفتن بوی بد ، قارچ و کپک های دستگاه می شود. موارد ساده ای وجود دارد که با دقت به آن ها  تفاوت زیادی در کاهش فرسایش و خرابی لباسشویی شما ایجاد می کند. پس، نطافت ماشین لباسشویی یک سرمایه گذاری به صرفه است. و موجب می شود دستگاه شما سال ها نیاز به تعمیر نداشته باشد .

اگر متوجه بوی بد در لباس ها شدید و یا لباس های شما به اندازه کافی تمیز نمی شود شاید وقت آن است که به تکنسین های تعمیرات لباسشویی مراجعه کنید و یا خود دستگاه خود را سرویس کنید.

در اینجا هشت مورد برای نگهداری بیشتر از ماشین لباسشوی ارایه خواهیم داد .

  1. شلنگ تخلیه آب را حتما بررسی کنید

حداقل هر ماه یک بار شلنگ دستگاه را برسی نمایید که دچار پارگی یا ترک نباشد و اتصالات آن سر جای خوشان باشند .

  1. لباس زیاد در دستگاه قرار ندهید

ریختن لباس بیش از اندازه می تواند به ماشین لباسشویی آسیب رساند ، پس لباس هایتان را کم کم در و طی چند بار درماشین لباسشویی بریزید .

  1. از نوع  شوینده مناسب دستگاه خود استفاده کنید

اطمینان داشته باشید که از نوع مناسب مواد شوینده برای مدل دستگاه خود استفاده می کنید. بعضی از دستگاه های با انرژی کارآمد نیاز به مواد شوینده ای دارند که کم کف تولید کنند .

  1. از مقدار مناسب شوینده استفاده کنید

استفاده از مواد شوینده زیاد ، منجر به ماندن مقداری از مواد شوینده در آن شده که برای ماشینلباسشویی مضر است.  میزان مواد شوینده را بر اساس دستورالعمل های تولید کننده اندازه گیری کنید.

لباسشویی

  1. فضای داخلی دستگاه لباسشویی را تمیز کنید

شما باید فضای داخلی دستگاه را بشویید. این باعث می شود که داخل دستگاه تمیز شده و بوی بد ندهد.ماهیانه یک بار ماشین را خالی  با آب گرم و با ۲ فنجان سرکه سفید روشن کنید. در وسط چرخه شستشو ، نصف فنجان مواد شوینده اضاف کنید و بگذارید کاملا شسته شود.

  1. پاک کردن درام، درب و واشر لاستیکی دستگاه شستشو

انجام این کار ماهیانه یکبار به شما اطمینان می دهد که لباسشویی شما بدون  بوهای نامطبوعی خواهد بود که به لباس شما نفوذ کند. نکته قابل توجه برای شستن واشر لاستیکی از آب و سرکه سفید استفاده کنید.

  1. پس از هر بار شستشو درب ماشین را نیمه باز بگذارید

آیا زمانی که درب ماشین لباسشویی خود را باز می کنید متوجه بوی بدی شده اید ؟ این کار میتواند به رفع آن بوی بد کمک بسیاری کند کند.

  1. به محض پایان شستشو لباس ها را از ماشین تخلیه کنید

لباس های خیس در دستگاه ماشین لباسشویی منجر به ایجاد قارچ و کپک می شود .
در پایان اگر با مشکلی در ماشین لباسشویی خود مواجه شدید که از راه حل های بالا به نتیجه نرسیدید بر روی سامانه شرکت خدماتی کاربامو ثبت سفارش کنید تا تکنسین های فنی ما به سرعت در کنار شما حضور پیدا کرده و مشکل پیش آمده را رفع کنند .