پنج نکته طلایی برای نگهداری یخچال

نکات نگهداری یخچال

یکی از بدترین اتفاقات ممکن را فرض کنید. اگر شما مثل اکثر مردم هستید، ممکن است یکی از لوازم خانگی شما خراب شود و شما توانایی پراخت پول برای تعمیر آن را نداشته باشید تا فرد متخصصی آن را برای شما تعمیر کند. یکی از آن لوازم که اصلا دوست ندارید خراب شود ، یخچال شما است.اگر می خواهید هوشمندانه فکر کنید و از پیش جلوی وقوع مشکل را بگیرید ، راه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید یخچال و فریزر را با اقداماتی از جمله تمیز کردن و نگهداری اصولی به صورت منظمو روتین از خرابی های احتمالی حفظ کنید. در این صورت هیچ راهی برای صرفه جویی بیشتر در تعمیر یخچال وجود نخواهد داشت .

برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب زیر را با دقت تمامی مطالعه کنید

۱٫ یخچال را بر روی دمای مناسب تنطیم کنید.

اگر دستگاه خود را به دمای پایین تر از استاندارد تنظیم کنید ، خواهید دید دستگاه شما بیشتر از حالت معمولی کار می کند تا این دمای پایین را حفظ کند.

این کار باعث می شود که یخچال شما پس از مدتی دچار مشکلات فراوانی شود و طول عمر موتور یخچال بسیار کمتر شود. شما می توانید این مشکل را با تنظیم یخچال و فریزر خود در دمای استاندارد حل کنید .

همچنین ، در صورتي كه دستگاه شما کمتر کار کند، مي توانید مقادیر زیادی در هزینه برق مصرفی خود صرفه جویی کنید .

۲٫ سیم پیچ های خنک کننده را تمیز نگه دارید.

یکی از دلیل هایی که از خنک کردن فضای یخچال شما جلوگیری می کند، کثیف بودن سیم پیچ های خنک کننده می باشد .

با گذر زمان، این سیم پیچ ها با خاک و سایر گردوغبار های موجود در محل پوشیده شوند که موجب می شود تا آنها نتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند . وقتی سیم پیچ ها کثیف باشند ، کمپرسور دستگاه شما بسیار گرم می شود.

شما می توانید این سیم پیچ ها در پایین یا پشت یخچال خود را با استفاده از جاروبرقی پاک کنید. اگر این کار را به صورت درست انجام دهید، عمر دستگاه شما به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت .

۳٫ فریزر را سعی کنید پر نگه دارید.

اگر در دستگاه خود یک فریزر دارید ، ایده خوبی است که فریزر را همیشه ، پر از غذاهای یخ زده نگه دارید. این باعث می شود فریزر شما درجه حرارت استاندارد را حفظ کند.

هر چه هوای فضای کتری در فریزر شما باشد، فریزر شما بهتر کار میکند و خرابی کمتری خواهد داشت.

۴٫ هیچوقت درب دستگاه باز رها نکنید.

همانطور که می دانید زمانی که درب دستگاه را بازه رها می کنید ، هوای گرم به داخل یخچال و هوای سرد از راه  درب باز رها شده خارج می شود . زمانی که این اتفاق می افتد، کمپرسور باید تمام هوای گرم داخل فضای یخچال را خنک نماید .

اگر عادت به انجام این کار دارید ، این کار باعث می شود که کمپرسور دستگاه بسیار بیشتر کار کنند و این باعث می شود که احتمال پرداخت هزینه های سنگین تعمیرات کمپرسور در آینده افزایش یابد.

۵٫ غذای داغ را درون یخچال نگذارید.

شما می توانید  قبل از قرار دادن غذا ها در یخچال ، آن را به اندازه دمای محیط سرد کنید. هر بار که غذای داغ را درون یخچال می گذارید ،هوای گرم بیشتری به دستگاه اضافه می شود و این باعث می شود که کار برای کمپرسوربسیار دشوار شود ، همانطور که در آخرین مرحله توضیح داده شد.

در صورت برخورد با هرگونه مشکل با یخچال و فریزر خود بر روی سامانه شرکت خدماتی کاربامو  ثبت سفارش کنید تا بهترین تکنسین ها در کنار شما حضور پیدا کرده و مشکل دستگاه شما را رفع کنند .