عواملی که منجر به خنک نکردن کولر می شوند

خب… دلایل زیادی وجود داره از عدم وجود گاز شروع میکنیم
در واقع اگر کولرگازی شما به هر دلیلی مشخص بشه که دچار نشتی گاز فرئون یا کمبود گاز شده، سیکل سرمایش رو با مشکل مواجه میکنه و در نتیجه پنل داخلی یا لوله های اون دچار یخ زدگی میشه که این مسئله رو میشه با شارژ کردن کولر برطرف کرد.

📌مسدود شدن مسیر لوله ها
اگر لوله و یا قطعاتی مثل شیر برقی کولر گازی دچار گرفتگی شده باشه، امکان یخ زدگی کولر رو تا حد زیادی افزایش میده. برای رفع این مشکل توصیه میشه که هر ساله قبل از استفاده از حالت سرمایش اون، بازرسی کامل انجام بشه.

📌طبق معمول، کار کردن مداوم
اگر به هر دلیلی کولر گازی شما دچار خرابی یا خرابی سنسور و… باشه اما باز هم به صورت یکسری روشن باشه و مورد استفاده قرار بگیره، احتمال یخ زدگی در پنل های داخلی اون به شدت افزایش پیدا میکنه.

📌خرابی فن داخلی
این یکی از مهم ترین قطعات کولر هست که باعث میشه هوای گرم به داخل پنل کشیده بشه. اگر این فن نتونه هوای سرد رو به راحتی از روی اواپراتور تخلیه کنه، حتما پنل داخلی شروع به یخ زدن میکنه.

📌و در پایان، استفاده از کولر گازی در هوای نسبتا سرد
هرچند هوا هنوز به تابستون نرسیده گرمه و خبری از سرما نیست، ولی زمانی که هوای بیرون نسبتا سرده باید سعی کرد که از حالت فن کولر استفاده بشه چون بیش از حد حالت سرمایش باعث یخ زدن سیکل و لوله ها میشه.

به هر حال اگر کولر شما دچار هرگونه خرابی شده، فقط کافیه برای رفع کردنش با ما تماس بگیرید تا بهترین تکنیسین تعمیر کولر خودمون رو در اختیارتون بذاریم.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *