راهنمای نگهداری از مبلمان چرمی

قبل از اینکه بریم سراغ متد های متداول تمیز کردن و نگهداری از مبلمان چرمی، پیشنهاد میکنیم که حتما برچسب تولیدکننده یا همون دستورالعمل های مراقبت مبلمان خودتون رو مطالعه کنید.

📌به یک عادت تبدیلش کنید
شما باید به طور مرتب مبلمان چرمی منزلتون رو با یک دستمال تمیز کنید و این کار رو به یک عادت هفتگی تبدیل کنید. برای این کار بهتره که از پارچه های میکروفایبر استفاده کنید. پاک کردن گرد و غبار و ذرات از سطح مبل بهترین اقدام پیشگیرانه در نگهداری مبل چرم مصنوعی به حساب میاد.

📌درز و شکاف ها
درز و شکاف های مبل رو باید با جاروبرقی تمیز کنید. برای این کار برس نرم جاروبرقی رو به اون وصل کرده و به آروم تمام سطح مبل رو جارو کنید.

📌کابوس مایعات
وقتی مایعی روی سطح مبل چرمتون میریزه، باید فورا اون رو با دستمال خشک یا اسفنج جذب کنید، بعد با یک دستمال مرطوب محل لکه رو تمیز و خشک کنید. برای لکه هایی غیر از آب و سخت از محلول آب گرم و صابون استفاده کنید.

📌پاک کننده های مخصوص چرم
همیشه از پاک کننده های مخصوص چرم استفاده کنید. مواد شوینده، محلول ها، اسپری های پاک کننده چند منظوره، محلول آمونیاک، سفید کننده و براق کننده های مبلمان میتونه برای مبلمان چرمی شما مضر باشن.

📌موقعیت مکانی مبلمان
همیشه مبل چرم خودتون رو در موقعیت درستی از فضای خونه قرار بدید. هیچ وقت مبلمان چرمی رو زیر سیستم تهویه هوا، نزدیک شومینه، بخاری و یا زیر نور مستقیم خورشید قرار ندید.

📌با مبلمان چرم مثل پوستتون رفتار کنید
به طور منظم از نرم کننده های چرمی استفاده کنید تا از خشک شدن و ایجاد شکاف در مبلمان خودتون جلوگیری کنید.

در این مطب سعی کردیم متد های متداول برای نگهداری مبلمان چرمی رو به شما معرفی کنیم، اگر این اطلاعات رو مفید دونستید، میتونید به یک نفر از دوستانتون که حدس میزنید ممکنه به برای اون هم مفید باشه ارسالش کنید.
اگر هم به شستشو یا تعمیر مبلمانتون نیاز دارید، با کاربامو تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان مشکل شما رو حل کنیم.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *