آشنایی با قسمت های مختلف سینک ظرفشویی

قبل از تعمیر سینک آشپزخونه، باید با اجزای مختلفی که آب داخل سینک رو پایین میکشن آشنا بشید. این شناخت به شما اطلاعاتی میده که بتونید به وسیله اون مشکلات رو رفع کنید.

کار با صافی (آبکش) شروع میشه. این صافی به بدنه خود متصل است و به وسیله بتونه با پیچ به سوراخ سینک چسبیده شده. پایین اون یک واشر لاستیکی و یک واشر فلزیه که به چسبیدن اتصال کمک میکنه. همچنین به وسیله یک گیره بزرگ و یا یک مهره سفت شده و یک جفت پایه رشته ای هم بخش آخر صافی هست.

در قسمت T شکل لوله آب، یک پستانک رشته ای کوتاه و قسمت های اصلی زانویی(سیفون)، با یک جفت ستون مشترک به هم متصل هستن. هدف زانویی، که یک انحنا در لوله کشیه جلوگیری از بالا اومدن گاز های فاضلابی از لوله کشی و ورود به خونه است. این زانویی همیشه پر از آبه. این آب و انحنا در کنار هم به عنوان آب بند عمل میکنن. درواقع فاضلاب از زانویی به سمت لوله های اصلی میره.

این رو هم بدونید که لوله‌ کشی مستقیما با زیر سینک سروکار داره و مراقب باشید که لوله‌های آب رو با لوله‌ کشی گاز اشتباه نگیرید.
راستی، اگر سینک شما به تعمیر نیاز داره و خودتون قادر به انجامش نیستید، اصلا نگران نباشید… تا رفع خرابی سینکتون فقط یک تماس با کاربامو فاصله دارید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *